Na czym polega zabieg wybielania zębów?

Piękny zdrowy uśmiech jest atutem, który dzięki rozwojowi współczesnej stomatologii jest na wyciągnięcie ręki niemal każdego z nas. Proces wybielania zębów może być przeprowadzany w warunkach domowych, przy użyciu preparatów dostępnych w drogeriach, aptekach czy sklepach internetowych oraz przy pomocy wykwalifikowanego stomatologa i specjalistycznych urządzeń. Skuteczność gwarantuje jedynie opcja dostępna w gabinecie dentystycznym.

Jakie sposoby wybielania zębów dostępne są u dentysty?

Podstawowym zabiegiem tzw. stomatologii higienicznej, przywracającej nieskazitelną biel naszym zębom jest zabieg piaskowania. Przy pomocy tzw. piaskarki usunięte zostanie nie tylko osad nazębny, ale również różnego rodzaju przebarwienia.
Piaskowanie zębów jest, zatem idealnym zabiegiem, przywracającym biel zębów i wspomagającym przywrócenie estetycznego wyglądu zębów:

  • palaczy,
  • osób nadużywających kawy, mocnej herbaty,
  • osób noszących aparat ortodontyczny,
  • osób mających problem z tzw. stłoczonym uzębieniem,

Czy piaskowanie jest bolesne?

Piaskowanie zębów to bezbolesny zabieg wybielania zębów, który jest również całkowicie bezpieczny. W przeciwieństwie do dostępnych na rynku preparatów wybielających nie niszczy szkliwa. Jedynym dyskomfortem, dla wrażliwszych osób, może być lekki słonawy posmak piasku dentystycznego używanego do zabiegu. Dla tych, którzy marzą o pięknym, białym uśmiechu idealny będzie też zabieg wybielania zębów specjalistyczną lampą naświetlającą zęby pokryte specjalnymi substancjami czynnymi.

Zabieg wybielania zębów Beyond, bo o nim mowa pozwala w niecałą godzinę cieszyć się uśmiechem w stylu Hollywood, a jego efekt utrzymywać się będzie nawet przez 2 lata. Warto jednak pamiętać, że w obu wspomnianych metodach wybielania zębów wielkie znaczenie ma kolor naturalnej płytki zęba. Różnimy się między sobą budową kości, układem linii papilarnych i białością szkliwa. Im grubsze szkliwo, tym bielszy kolor naszych zębów. Zębina ma żółtawy odcień, dlatego grubość szkliwa wpływa na naturalny kolor naszych zębów.