Czym zajmuje się stomatologia estetyczna?

Wizyta u stomatologa to nie tylko leczenie bolącego zęba, to również zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej (poprawiającej stan, wygląd naszych zębów). Regularne wizyty u dentysty pozwalają przeciwdziałać zmianom próchnicznym, zadbać o stan naszych dziąseł i wygląd naszych zębów. W ten sposób wkraczamy w świat stomatologii estetycznej.

Dlaczego zdrowy uśmiech jest ważny?

Chcąc powiedzieć obrazowo, na czym polegają zabiegi w tej kategorii usług, można by rzec, że troszczy się ona o nasz estetyczny uśmiech. Uśmiech to podstawowa emocja, która pomaga nam na co dzień w wielu dziedzinach życia czy to rodzinnego, zawodowego. Ludzie uśmiechnięci są pozytywnie odbierani przez otoczenie, chętniej udziela się im pomocy, wsparcia, to swego rodzaju przepustka do załatwienia wielu ważnych spraw w naszym życiu.

Nasz uśmiech szpecą między innymi braki w uzębieniu czy przebarwienia, co znacznie może utrudniać nam kontakty międzyludzkie. Wstydząc się naszego uzębienia, mówimy niewyraźnie (chcąc zasłonić ubytki, nieestetyczny kolor szkliwa naszych zębów), mamy surowy, ponury wyraz twarzy, niezachęcający do rozmowy, bliższego zapoznania się.

Jakie zabiegi wykonuje się w ramach stomatologii estetycznej?

Przywrócić białe, zdrowe zęby pomogą zabiegi medycyny estetycznej, które są bezbolesne i dają długotrwałe efekty. Będą to:

  • Kosmetyczne wypełnienia,
  • Konturowanie zębów,
  • Licówki,
  • Korony i mosty porcelanowe (pełnoceramiczne i na podbudowie cyrkonowej),
  • Wybielanie zębów

W ramach stomatologii estetycznej możemy również podkreślić piękno naszych zębów, stosując biżuterię nazębną, która jest coraz popularniejszą usługą nie tylko wśród młodych osób. Chętnie wykonują je ludzie na co dzień trudniący się kreowaniem wizerunku, styliści, czy artyści.

Korony i mosty porcelanowe w połączeniu z wybielaniem i wypełnieniem kosmetycznym ukruszonych, nadłamanych zębów przywracają właściwy układ szczęki, poprawiają owal twarzy i co najważniejsze zapewniają piękny uśmiech w à la z Hollywood.