Czym są licówki i jakie są wskazania do ich stosowania?

Licówki to jeden ze sposób, jakie wykorzystuje stomatologia estetyczna do przywrócenia zdrowego, pięknego wyglądu naszym zębom. Dzięki nim błyskawicznie możemy uporać się z pęknięciami płytki nazębnej, ukruszonymi zębami, czy też różną wysokością naszych zębów.

Licówki są bezpieczne i bezbolesne w aplikacji

Licówki zakładane są w gabinetach stomatologicznych i są dla nas i naszych zębów całkowicie bezpieczne, higieniczne, niepowodujące zmian w strukturze zębów. To swego rodzaju nakładki, które zakładane są również, w celu redukcji szpar między zębami, które bywa, że są powodem naszego zakłopotania i zawstydzenia. Ze względu na fakt, że ich założenie wymaga lekkiego zeszlifowania powierzchni szkliwa, nie ma praktycznie możliwości zrezygnowania z „noszenia licówek”. W ramach stomatologii estetycznej licówki łączy się z zabiegiem konturowania kształtów zębów, dzięki czemu nasz uśmiech nabiera wyrazu, zęby są równe, piękne w iście hollywoodzkim stylu.

Licówki są projektowane indywidualnie do pacjenta

Unikalny kształt naszych zębów, różne kolory szkliwa i potrzeby, sprawia, że licówki są projektowane indywidualnie do każdego pacjenta. Dopasowane są nie tylko kolorem do naszej karnacji, ale również kształtem dobiera się je do naszych rysów twarzy, wielkości ust. Obecnie rozwój stomatologii estetycznej pozwala na całkowitą metamorfozę naszych zębów i spektakularne efekty, które są trwałe na lata. Licówki wymienia się co 5-8 lat, więc praktycznie są bezobsługowe, wymagają takiej samej pielęgnacji jak własne zęby.