Czy konturowanie kształtu zębów jest potrzebne?

Każdy z nas ma inne, jedyne w swoim rodzaju zęby. Różnią się one między sobą kolorem płytki nazębnej, wielkością kształtem. Bywa, że są powodem naszych frustracji, nieśmiałości. Zdarza się, że wstydzimy się ich wyglądu tak mocno, że boimy się iść po pomoc do gabinetu stomatologicznego, zaniedbujemy ich pielęgnację, pozostając sam na sam ze swoim problemem.

Stomatologia estetyczna pomaga przywrócić uśmiech

Ratunkiem dla złego stanu naszego uzębienia są zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej. Jej zadaniem najprościej rzecz ujmując, jest przywrócenie estetyki uśmiechu, naprawienie tego, czego nie dopracowała natura, bądź tego, co wskutek różnych zdarzeń stało się z naszym uzębieniem. W przypadku ukruszonych zębów, pęknięć płytki nazębnej czy też nierównych zębów (zęby różnej wysokości), pomocny okazać może się zabieg z rodziny zabiegów stomatologii estetycznej zwany konturowaniem kształtu zębów.

Korygowanie i konturowanie zębów polega na przywróceniu równej ich wysokości, wypełnienie brakujących części zęba tak, aby finalnie przywrócić zdrowy wygląd naszym zębom i piękny zadbany uśmiech. W przypadku dużych ubytków zabieg ten łączy się z licówkami pełnoceramicznymi, będącymi swego rodzaju nakładkami dobranymi do koloru naszych pozostałych zębów.

Zabieg konturowania i licowanie zębów są całkowicie bezbolesne stosunkowo niedrogie, biorąc pod uwagę podniesienie komfortu i jakości naszego życia warte do rozważenia w gabinecie stomatologicznym podczas rutynowej wizyty kontrolnej.